ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو

برند یا همان علامت تجاری مطابق تعریف قانون ثبت اختراعات ، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری ، هر نشان قابل رویتی است که بتواند یا خدمات اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی را از سایرین متمایز سازد. نام تجاری هم با همین عنوان مطرح می‌شود که اسم یا عنوانی است که معرف شخص (حقیقی یا حقوقی) و خدمات منحصر به آن مشخص است . ثبت برند یا علامت تجاری به مشخص این حق قانونی و امتیاز رای می‌دهد که استفاده انحصاری از آن را برای مدتی مشخص و البته قابل تمدید در اختیار خود قرار دهد. ثبت علامت تجاری به صاحب علامت این امکان را می‌دهد که از طریق حصول اطمینان از حقوق انحصاری خود برای شناساندن و خدمات خود آزادانه و با خاطر مبادرت به فعالیت تجاری کند ، راه را بر هر گونه سوءاستفاه افراد سودجو ببندد و طرح، ایده و محصول انحصاری خود را با خیال راحت تبلیغ کند و از مشابهت آن با و خدمات مشابه جلوگیری کند.

همچنین با کسب شهرت و وجهه برای علامت خود می‌توتند اجازه استفاده از آن را به صورت نمایندگی یا حق امتیاز مستقیم به افراد ثالث واگذار نماید. در کل به یاد آوردن یک برند برای مشتری و اشخاص ثالث بسیار ساده‌تر و مانده‌گارتر است و جنبه‌ی تبلیغاتی چنین اثری بسیار موثرتر و چشم‌نوازتر است. نقض حقوق مندرج در قانون و استفاده غیر‌قانونی از برند ثبت شده به نام شخص دیگر به راحتی از مراجع حقوقی و کیفری قابل پیگیری است. ثبت برند دارای مراحل متعددی می‌باشد .

از قبیل ثبت و ارائه اظهار نامه ، بررسی توسط کارشناسان مرکز مالیات معنوی ، صدور آگهی اول و یا رد و نقص اظهارنامه ، اطلاع رسانی در روزنامه رسمی ، اعتراض و…

در صورت ثبت یک برند  از تاریخ ثبت، اظهارنامه به مدت ۱۰ سال علامت مورد‌نظر در انحصار مالک آن قرار میگیرد که پس از انقضای این مدت قابل تمدید است . علامت تجاری قابل تمدید به غیر می‌باشد.

موسسه ثبتی و حقوقی امیران با شماره ثبت 2980 کلیه خدمات ثبت شرکت ، ثبت برند، اخذ رتبه و گرید و همچنین اخذ کارت بازرگانی را با وکلای پایه یک خود انجام می دهد. جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

عضویت در خبرنامه


اخرین اخبار و مقالات ما را در ایمیل خود دریافت کنید