ثبت شرکت مسئولیت محدود

ثبت شرکت مسئولیت محدود در کرج

ثبت شرکت مسئولیت محدود از متداول ترین نوع شرکت ها در ایران است ، که معمولا بین اعضای یک خانواده، دوستان یا آشنایان  تشکیل می گردد . شرکت مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل می شود و هریک از شرکا بدون اینکه سهام شرکت به قطعات تقسیم شود به میزان سرمایه خود مسئول قروض و تعهدات شرکت هستند. نکته لازم به ذکر این است که شما باید در ثبت شرکت خود نام مسئولیت محدود را درج کنید . در ضمن نام شرکت نباید در برگیرنده ی نام هیچ یک از شرکا باشد جز شریکی که نام او در اسم شرکت درج شده باشد، در مقابل اشخاص ثالث ، حکم شریک ضامن را در ثبت شرکت تضامنی خواهد داشت (م ۹۵ ق ت ) .

مقایسه ثبت شرکت مسئولیت محدود با  شرکت سهامی خاص

تفاوت ها

۱٫در ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، تعداد شرکا حداقل ۲ نفر و در شرکت سهامی خاص تعداد سهامداران حداقل ۳ نفر است.
۲٫در شرکت سهامی خاص، حداقل ۳۵ درصد سرمایه باید نقدا در یکی از شعب بانک‌ها تودیع و گواهی مربوطه ارائه و ۶۵ درصد در تعهد سهامداران باشد. در شرکت با مسئولیت محدود باید کل سرمایه تحویل مدیرعامل شرکت شده و مدیر عامل آن را دریافت کند و ارائه گواهی بانکی دال بر انجام این امر ضرورت ندارد.
۳٫ انتخاب بازرس اصلی و علی‌البدل در شرکت سهامی خاص اجباری اما در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است.
۴٫ مدت مدیریت در شرکت سهامی خاص حداکثر دو سال بوده که قابل تمدید است. در حالی که در شرکت با مسئولیت محدود ، مدیران شرکت برای مدت نامحدود انتخاب می‌شوند و نیز اختیار خواهند داشت که مدتی برای مدیران در اساسنامه شرکت مقرر کنند.
۵٫  شرایط احراز حد نصاب در مجامع عمومی در شرکت سهامی خاص راحت تر و در ثبت شرکت در مسئولیت محدود با توجه به نوع شرکت مشکل‌تر است.
۶٫ مجامع عمومی در شرکت سهامی خاص، توسط هیات رئیسه که متشکل از یک رییس، دو ناظر و یک منشی که از بین سهامداران انتخاب می‌شوند، اداره می‌شود. در شرکت با مسئولیت محدود مجامع عمومی شرکت توسط هیات نظارت در صورتی خواهند بود که تعداد شرکای آن از ۱۲ نفر بیشتر باشد.

۷٫ سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود به سهام یا قطعات سهام تقسیم نمی‌شود و شرکا فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات هستند.
۸٫ مدیران در شرکت سهامی خاص الزاما باید سهامدار بوده یا تعداد سهام وثیقه مقرر در اساسنامه را تهیه و به صندوق شرکت بسپارند. مدیران در ثبت شرکت با مسئولیت محدود به صورت موظف یا غیرموظف که از بین شرکا یا از خارج انتخاب می‌شوند، انجام وظیفه خواهند کرد.
۹٫ تقسیم سود در شرکت سهامی خاص به نسبت تعداد سهام و در شرکت با مسئولیت محدود به نسبت سرمایه شرکا انجام خواهد شد و در شرکت با مسئولیت محدود می‌توانند در اساسنامه ترتیب دیگری برای تقسیم سود مقرر کرد .
۱۰٫ حق رای در شرکت سهامی خاص به تعداد سهام و در شرکت با مسئولیت محدود به نسبت سرمایه است .
۱۱٫ تقویم سهم‌ مشارکت غیرنقدی در شرکت با مسئولیت محدود توسط شرکا صورت می‌گیرد و شرکا در این خصوص دارای مسئولیت هستند. تقویم آورده غیر نقدی در شرکت سهامی خاص با کار‌شناسان رسمی دادگستری خواهد بود .

مشترکات :

 1. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص، یک میلیون ریال است.
 2. در شرکت سهامی خاص و بامسئولیت محدود، شرکت در افزایش سرمایه اختیاری است.

ثبت شرکت مسئولیت محدود برای چه فعالیت هایی مناسب است؟

نمی توان بطور قطع گفت که شرکت  های مسئولیت محدود برای چه فعالیت هایی مناسب هستند. شرکت مسئولیت محدود  می تواند در تمام زمینه های تجاری، صنعتی، مهندسی ، پزشکی و… فعالیت کند ، ولی بطور کلی می توان گفت که این نوع شرکت برای زمینه هایی که نیاز به شرکت در مناقصات دولتی و خصوصی ندارد،بسیار مناسب است .

 

حداقل شرایط لازم برای ثبت شرکت مسئولیت محدود

 1. هریک از شرکا باید دارای سن قانونی، حداقل ۱۸ سال،باشند.
  ۲٫ هر دو عضو شرکت باید سهامدار باشند، حتی یک درصد.
  ۳٫ سرمایه ی اولیه ی این شرکت صد هزار تومان ، که البته این سرمایه پرداخت نمی شود و اسمی است ، باید باشد.

 

ثبت شرکت مسئولیت محدود: مدارک موردنیاز

مدارک موردنیاز برای شرکت مسئولیت محدود

 1. کپی شناسنامه تمامی سهامداران
 2. دو نسخه از شرکت نامه تکمیل شده همراه با امضای کلیه سهام داران
 3. دو نسخه از اساسنامه تکمیل شده همراه با امضای کلیه سهام داران
 4. دو نسخه از تقاضانامه تکمیل شده همراه با امضای کلیه سهام داران
 5. گواهی عدم سوء پیشینه فقط برای اعضاء هیات مدیره و مدیرعامل
 6. دو نسخه  ازصورت جلسه ی مجمع عمومی موسس با امضای سهامداران و بازرسین
 7. دو نسخه از صورت جلسه ی هیات مدیرهبا امضای سهامداران و بازرسین
 8. اخذ و ارائه ی مجوز در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.
 9. تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن
 10. اصل وکالتنامه ی وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.

** لازم به ذکر است که اوراق تقاضانامه و شرکتنامه به دلیل بهادار بودن می بایست از محل اداره ثبت شرکت ها تهیه گردد .

شرکت امیران ثبت متخصص در انجام امور ثبت شرکت در انواع مختلف آن به خصوص ثبت شرکت مسئولیت محدود می باشد و سایر خدمات از جمله ثبت برند ، اخذ گرید یا همان اخذ رتبه پیمانکاری را به صورت کاملا تخصصی و تضمینی انجام داده و با وکلای پایه یک و با تجربه خود و ارتباط نزدیک با کارشناسان ثبت خدمات خود را کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت انجام می دهد. سابقه انجام ثبت شرکت در کرج و سایر شهرستان ها از سال۸۴  گویای اعتباز و تجربه ثبت شرکت امیران می باشد.

شرکت با مسئولیت محدود حداقل ۲ مشخص الزامی است که برای اداره امور شرکت ، یک یا چند نفر مدیر از بین شرکا (یا خارج از شرکا) برای مدت محدود یا نامحدود معین می‌شوند.

سرمایه شرکت در شرکت‌های با مسئولیت محدود به صورت سرمایه نقدی و اصطلاحا به صورت سهم‌الشرکا می‌باشد و سرمایه بر‌خلاف شرکتهای سهامی به سهام تقسیم نشده است . هر شریک به میزان آورده‌ی خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است و در مقابل اشخاص ثالث بیش از آن مسئول نیست. نکته ای که حائز اهمیت است آن است که  هر یک از شرکا به میزان سهامی که در شرکت دارد ، دارای رای خواهند بود مگر اینکه در اساسنامه ترتیبی غیر از آن مقرر گردد.

*نکته : شرکا نمی‌توانند سهام خود را به غیر انتقال دهند مگر به موجب سند رسمی.

در ثبت شرکت در کرج ،  شرکت با مسئولیت محدود زمانی تشکیل می‌شود که سرمایه نقدی تودیع شده باشد و شرکتنامه و اساسنامه و مدارک به امضاء شرکا رسیده باشد. در اسم شرکت عبارت با مسئولیت محدود می‌بایست قید شود.حداقل سرمایه برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می‌باشد.

موسسه ثبتی و حقوقی امیران با شماره ثبت 2980 کلیه خدمات ثبت شرکت ، ثبت برند، اخذ رتبه و گرید و همچنین اخذ کارت بازرگانی را با وکلای پایه یک خود انجام می دهد. جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

عضویت در خبرنامه


اخرین اخبار و مقالات ما را در ایمیل خود دریافت کنید