کارت بازرگانی

عنوان اصلی مقاله

اخذ کارت بازرگانی

تمامی اشخاص اعم از حقیقی (برای مثال تاجر) و حقوقی (برای مثال شرکت بازرگانی) برای مبادرت به صادرات و واردات و انجام فعالیت بازرگانی نیاز به اخذ کارت بازرگانی دارند که مرجع صادرکننده‌ی آن اتاق بازرگانی شهرستان یا استان همان شخص حقوقی یا حقیقی می‌باشد. در واقع کارت بازرگانی در حکم مجوزی است که به تاجر یا شرکت بازرگانی این اجازه را می‌دهد که به تجارت خارجی اقدام نماید. اعتبار کارت بازرگانی یک ساله است و تمدید آن با وجود شرایط و مدارک لازم امکان‌پذیر است. برای هر واحد ملکی صرفا یک کارت بازرگانی صادر می‌شود و کارمندان و مدیران دولتی نمی‌توانند مالک کارت بازرگانی باشند. ضمنا از آن جایی که داشتن یک استاندارد و سطح کیفی علمی و تحصیلات و در مجموع ارتقا سطح علمی متقاضیان در دستور کار اتاق بازرگانی قرارگرفته است. حضور در دوره های آموزشی برای کلیه متقاضیانی که برای اولین بار اقدام به دریافت کارت کارت بازرگانی می‌نمایند، الزامی است .
از جمله مزایای کارت بازرگانی علاوه بر مجوز برای مبادرت به امر صادرات و واردات ، می‌توان به امکان عضویت در اتاق بازرگانی و امکان ثبت علامت تجاری غیر فارسی اشاره کرد.
از جمله ابتدایی‌ترین مدارک جهت اخذ کارت بازرگانی ، انجام پلمپ دفاتر ، اخذ گواهی پلمپ و اظهارنامه ثبت در دفاتر بازرگانی از طریق اداره پست و سپس اداره ثبت شرکت است.

متن در مورد شرکت ثبتی امیران اخذ گرید رتبه بندی پیمانکاری ثبت انواع شرکت متن جذاب در مورد امیران خدمات متنوع

عضویت در خبرنامه


اخرین اخبار و مقالات ما را در ایمیل خود دریافت کنید